Організаційно-методична робота

.

.

.

.

.

.

.

Методична робота

Професійна освіта – важливий життєвий старт для молоді

Щоб мати право вчити інших, Потрібно постійно вчитися самому
К.Д.Ушинський

Методична робота в Покровському професійному ліцеї здійснюється згідно з:

1.Конституцією України
2.Законами «Про освіту» , «Про професійно – технічну освіту»; «Про загальну середню освіту»
3.Положенням «Про методичну роботу в професійно – технічному навчальному закладі»
4.Статутом навчального закладу
5.Наказом Міністерства освіти і науки України №582 від 12.12.2000 року «Про удосконалення методичної роботи в системі професійно – технічної освіти»
6.Типове положення про атестацію педагогічних працівників. Наказ №1135 від 08.08.2013 року

Мета методичної роботи – ріст рівня педагогічної майстерності майстра виробничого навчання, викладача, інженерно – педагогічного колективу в цілому.

Основними завданнями методичної роботи є :
  • організаційно-методичне забезпечення програм розвитку професійного навчального закладу;
  • удосконалення змісту, форм і методів навчання та виховання учнівської молоді, забезпечення єдності, органічного взаємозв’язку, загальноосвітньої та професійної підготовки учнів, на основі принципів гнучкості, наступності, ступеневого характеру професійної освіти;
  • розвиток педагогічної та професійної майстерності педагогічних працівників, їх загальної культури, створення мотивації і умов для професійного вдосконалення;
  • інформаційне забезпечення педагогічних працівників з проблем освіти, педагогіки, психології, інформування про досягнення науки і техніки, передового педагогічного та виробничого досвіду;
  • організаційно – методична допомога в розвитку педагогічної творчості, експериментально – дослідницькій роботі в впровадженні передового педагогічного досвіду, педагогічних технологій;
  • створення комплексного методичного забезпечення предметів і професій, методичних рекомендацій, наочних засобів навчання;
  • забезпечення інтеграції навчального процесу, науки і практики;
  • підготовка до атестації педагогічних працівників

Принципи методичної роботи ліцею:

  • Системність та систематичність;
  • Оперативність та мобільність;
  • Оптимальне поєднання індивідуальних і колективних форм;
  • Прогностичність та випереджувальний характер;
  • Науковість ;
  • Робота з педпрацівниками з урахуванням їх професійної компетентност.і

Реалізації програмних цілей Покровського професійного ліцею і методичної роботи сприяє єдина науково-методична проблема:

«Приведення обов’язкових засобів навчання та навчально – матеріальної бази до норм державних стандартів».

Методична робота на рік планується на підставі аналізу діяльності педагогічного колективу у вигляді самостійного розділу річного плану роботи ліцею.

Для інформаційного, дидактичного, наочного, технічного, наукового забезпечення вирішення проблеми, майстри виробничого навчання і викладачі використовують як традиційні так і інноваційні форми методичної роботи.

Єдність всіх компонентів системи методичної роботи, веде до росту результатів методичної діяльності.

В навчальній роботі головна увага приділяється якості проведення уроків, різноманітності форм і методів, міжпредметних зв’язків, застосуванню інформаційно-методичного забезпечення, зв’язку теорії з практикою.

Колектив майстрів виробничого навчання і викладачів професійного циклу, вбачає головне завдання в підготовці учнів бути конкурентоспроможними, висококваліфікованими, багатофункціональними робітниками, які прагнуть до подальшого професійного зростання

Цього не можна досягти без постійного оновлення змісту освіти, використання інноваційних технологій, а також пошуку шляхів соціального партнерства між роботодавцями та іншими суб’єктами праці. Якісна підготовка робітничих кадрів – важлива умова соціально-економічного розвитку України.

Освітній процес в ліцеї, спрямований на формування в учнів не тільки знань, а й достатнього рівня життєвої компетентності, щоб стати активним членом суспільства, громадянином своєї держави.

Отже, напрямок методичної роботи ліцею, спрямований на розвиток інноваційної особистості, здатної до життєтворчості у нових соціальних умовах незалежної України.

Інформаційно – методичний супровід педагогічних кадрів розвитку професійної майстерності

Інструктивно – методичні наради

 

Звітність  методичних комісій

Авторизація
*
*
Генерація паролю