23 лютого 2021 року розпочався дводенний Всеукраїнський методичний марафон «STEM: інноваційні можливості реформування системи освіти у ЗП(ПТ)О», участь у якому взяли більш як 100 педагогів з різних областей України.
Модераторами заходу були Юлія Зоря, завідувач STEM-центру КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», та Світлана Бабенко, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
З вітальним словом до учасників заходу звернулися Валерій Данилевський, начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації; Наталія Чепурна, ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»; Наталія Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Розпочала програму марафону Олена Кулинич, заступник директора з навчально-методичної роботи ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» із повідомленням про самооцінювання рівня цифровізації закладу П(ПТ)О.
Про розвиток інформаційно-цифрових компетентностей педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти у контексті діджиталізації освіти розказала Валентина Денисенко, методист Професійно-технічного училища №44, м. Миргород, Полтавської області.
Поділилася інформацією про те, як педагоги та здобувачі освіти ЗП(ПТ)О Дніпропетровщини розвивають інформаційно-цифрові компетентності в мережевій академії Cisco, Олександра Шорохова, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області.
Доповідь про гейміфікацію освітнього процесу, власний досвід і шляхи розвитку презентував Олександр Олександрович Циганок, методист Покровського професійного ліцею Донецької області. Показово, що педагогічні працівники нашого ліцею уже не вперше беруть участь у заходах всеукраїнського рівня, що говорить про високий рівень організації освітнього процесу в Покровському професійному ліцеї.
Надалі колеги з Рівненської, Дніпропетровської, Черкаської, Полтавської, Донецької, Запорізької областей ділилися власними надбаннями, теоретичними узагальненнями та практичним досвідом реалізації ідей STEM-освіти, цифрових технологій, мобільного навчання, компетентнісно-орієнтованих завдань, STEM проектів та проектно-дослідницької діяльності.
Багатий досвід колег з усієї України буде безцінною допомогою для викладачів та майстрів виробничого навчання.
Доступ до матеріалів конференції буде надано після завершення другого дня методичного марафону.