Обов`язкове підвищення кваліфікації з надання психологічної допомоги

Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт 8378, відповідно до якого набуття умінь і навичок надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу має стати обов’язковою частиною підвищення кваліфікації вчителів.

Законопроєкт 8378 пропонує зміни до статті 51 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, зокрема, доповнює пункт 2: “…не менше 10 відсотків загальної кількості годин [підвищення кваліфікації] обов’язково повинні бути спрямовані на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у питанні надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу”.

 

Пропонуємо до уваги перелік курсів підвищення кваліфікації у питанні першої психологічної допомоги:

 

1. На платформі Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти, що охоплює всіх учасників освітнього процесу: педагогів, практичних психологів, керівників навчальних закладів, здобувачів освіти та їх батьків/опікунів https://www.mentalhelp.in.ua/ розміщено курс підвищення кваліфікації для освітян «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час та після завершення воєнних дій».

Курс створено за участю провідних експертів з психології Ізраїлю та США. В кінці курсу видається свідоцтво та нараховується 1 кредит ЄКТС.

https://hryoutest.in.ua/courses/programa-pidvishchennya-kvalifikaciji-psihologichnoji-pidtrimki-dlya-osvityan-ta-batkiv

Курс створено Міністерством освіти і науки України, спільно з Інститутом модернізації змісту освіти та Асоціацією інноваційної та цифрової освіти за участю провідних міжнародних експертів з психології — керівниці психологічної служби Арієльського Університету (Ізраіль)  Ольги Басс-Лінчук та консультантки з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, тренерки міжнародної короткосесійсної програми СЕТА (Інститут Джона Хопкінса, провідний навчальний заклад США у сфері клінічної психології), експертки програми “Профілактика суїцидів у громадах” (проєкт у співпраці з урядом Норвегії)  Юлії Загарницької.

Цей курс розроблено за моделлю змішаного навчання (blended learning), який включає: 

  • 10 мультимедійних уроків у міжнародному форматі SCORM, 
  • додаткові матеріали, 
  • практичний тренінг, під час якого освітяни дізнались про психологічні стани, навчаться надавати першу психологічну допомогу за методичними посібниками Save the Children, а також ознайомились з рекомендаціями щодо перенаправлення Міжвідомчого постійного комітету.

Спецкурс передбачає розв’язання таких завдань:

-Визначення особливостей навчального процеса під час воєнних дій;

-Встановити особливості нормативно-правового забезпечення навчального процесу в умовах воєнного стану;

-Зрозуміти етіологію стресу та його вплив на навчальний процес;

-Вміти визначати прояви стресу у дитини;

-Опанувати інструменти психологічної підтримки внутрішньо переміщених учнів;

-Розвинути навички неформальної взаємодії з учнями;

-Навчитися використовувати платформи дистанційного навчання;

-Налагодити співробітництво школи і родини у період воєнного часу.

 


 

 

2. Педагогічним працівникам, учням та їх батькам/опікунам ми пропонуємо пройти Курс «Практичні навички подолання стресу».

З цього курсу ви дізнаєтеся про стрес та його наслідки, також вам стануть у нагоді корисні поради для розвитку навичок управлінням стресом.  Ви дізнаєтесь як справлятися з несприятливими обставинами та продовжувати нормально жити  навіть під час повномасштабної війни, а також розглянете практичні поради, про те, як підтримувати психічне здоров’я.

https://hromada.academy/courses/praktichni-navichki-podolannya-stresu

 


 

 

3. Курс з психологічно-емоційної підтримки для вчителів та шкільних психологів “Розумію”

Хочете краще розуміти себе? Навчитися розпізнавати власні та дитячі емоції? А ще – швидко стабілізувати себе у критичних моментах? Тоді долучайтеся до курсу – і вирушайте у подорож самопізнання разом з нами! https://osvitoria.university/rozumiju/

Курс містить 5 модулів, 25 відеоуроків, 5 вебінарів наживо та тести до кожної теми.

Експертами курсу стали провідні світові професіонали та найкращі українські вчителі й психологи.

Тут ми будемо говорити, як навчати дітей під час війни; які підходи ефективні в комунікації педагога; як регулювати свій емоційний стан, а окремий блок присвятимо основам арт-терапії.

Курс абсолютно безкоштовний.

Кожен, хто вдало його завершить, зможе отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин.

Крім того, для учасників курсу передбачені практичні зустрічі з експертами, на яких можна обмінюватись досвідом, отримувати зворотній зв’язок та поглиблено обговорювати питання та кейси, що виникають під час застосування запропонованих на курсі інструментів та методик.

 


 

 

4. Курс на навчальній платформі Prometheus «Базова психологічна допомога в умовах війни»

Про курс: Під час воєнних дій психіка людини перебуває в постійному напруженні. Реакціями на стресові та травматичні події можуть бути страх, ступор, плач, агресія, почуття провини, апатія та інші. З такими почуттями багато людей просинаються у своїх домівках та підвалах, і в тимчасових притулках по всьому світу. Навіть знаходячись в умовній безпеці, через стрічку новин українці кожен день стають очевидцями страшних подій. 

https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+BPA101+2022_T2/about

Щоб впоратися зі стресом власноруч, та допомогти своїм близьким пережити ці непрості часи, дати раду неконтрольованим емоціям та допомогти психіці на шляху до зцілення, буде корисним знати мінімальний набір прийомів базової психологічної допомоги.

Застосування технік та знань з курсу базової психологічної допомоги може не лише точково стабілізувати психіку, що знаходиться під дією стресу, а й завадити загостренню психологічних проблем та їх переходу до хронічної стадії. 

Курс є глибоко практичним і заснованим на багаторічному досвіді роботи з людьми, які переживають кризові ситуації. Автори курсу підготували теоретичні основи та практичні поради для врегулювання різних гострих реакцій, які тепер може використати кожен. 

Якою б не була ваша професія, сьогодні саме ви можете стати для себе та близьких психологічною опорою у стресі. Саме з цією метою і створений цей курс. 

Програма не замінить професійної психологічної та психотерапевтичної роботи, але стане в пригоді для стабілізації та допоможе значно зменшити рівень психологічної травматизації.

На цьому курсі ви:

  • навчитеся вчасно визначати ознаки стресу та стресових реакцій на нього,  
  • дізнаєтеся, як впоратися з кризовими станами та стабілізувати психіку,
  • засвоїте перевірені та прості техніки надання першої психологічної допомоги собі та оточенню. 

Курс призначений для тих, хто знаходиться в стані стресу в результаті кризової події, а також для тих, хто знаходиться поруч з людьми у стресі та має можливість надати першу психологічну допомогу. 

Обсяг курсу/тривалість курсу 1.5 години

 


 

 

5. Онлайн-курс “Психологічні основи допомоги дітям, які постраждали від війни”, і пропонує колегам також опанувати важливі на даний час знання. В онлайн-курсі структурована інформація за темами:

  • “Діти та війна: вплив війни на стан дитини”;
  • “Вікові особливості дітей”;
  • “Ефективна комунікація з дітьми: що можна, а що робити не варто”;
  • “Взаємовплив фізичного та психічного здоров’я дітей”.

Наприкінці курсу, пройшовши фінальне тестування, можна отримати сертифікат. Онлайн-курс доступний за посиланням: https://specialists.nostress.org.ua/ (В сертифікаті не вказуються години)

Онлайн-курс буде корисним освітянам, соціальним працівникам та соціальним педагогам, спортивним тренерам та іншим фахівцям, залученим до роботи з дітьми.

Під час війни як дорослі, так і діти переживають стрес та травматичний досвід. Порушення звичного стану речей, невизначеність, відчуття небезпеки, переміщення – це все може лякати та викликати тривогу. Тому, дуже важливо розуміти почуття дітей та надати їм допомогу та підтримку якнайшвидше.

Курс розроблено Громадською організацією «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» спільно з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.

Авторизація
*
*
Генерація паролю