До вашої уваги інформація щодо пільг для дітей учасників бойових дій при здобутті освіти!
1. Першочергове надання місць у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах.
Дітям військовослужбовців, які мають статус учасника бойових дій, за місцем проживання їх сімей у першочерговому порядку надаються місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах (на підставі п.4 ст.13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).
2. Державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти.
Дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних навчальних закладах, — до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, держава забезпечує цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах (на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 975 “Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійно-технічної та вищої освіти”).
Державна цільова підтримка надається у вигляді:
1. повної оплати навчання за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів. у разі зарахування вступників на навчання за державним (регіональним) замовленням відповідно до умов та правил прийому на навчання до вищих та професійно-технічних навчальних закладів на відповідний рік;
2. часткової оплати навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів шляхом надання особам, зарахованим на навчання за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб, пільгових довгострокових кредитів для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти відповідно до Порядку пільгового кредитування для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
3. соціальної стипендії (у розмірі та порядку її призначення і виплати, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України “Про деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладів фахової передвищої та вищої освіти”) — для осіб, які навчаються за державним або регіональним замовленням за денною формою;
4. безоплатного забезпечення підручниками — за рахунок бібліотечного фонду відповідного закладу освіти;
5. безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних закладах освіти;
6. безоплатного проживання в учнівських та студентських гуртожитках або проживання у студентських гуртожитках з пільговою оплатою — для осіб, які навчаються за денною формою.
Для отримання державної цільової підтримки особи подають особисто на ім’я керівника відповідного професійно-технічного або вищого навчального закладу заяву, складену в довільній формі, із зазначенням конкретних видів державної цільової підтримки, на які особи претендують. До заяви додаються завірені в установленому порядку копії документів. Державна цільова підтримка певного виду надається за рішенням керівника навчального закладу.
Документами, які підтверджують право на одержання державної цільової підтримки, є:
1. для осіб, визнаних учасниками бойових дій — посвідчення учасника бойових дій, перевірка якого проводиться шляхом надіслання навчальним закладом запиту до Єдиного державного реєстру учасників бойових дій, ведення якого здійснює Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції;
2. для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій — свідоцтво про народження дитини та посвідчення учасника бойових дій (батька або матері);
3. для осіб, які загинули (померли) або пропали безвісти під час участі в антитерористичної операції, — посвідчення члена сім’ї загиблого (дітям загиблих осіб до досягнення ними 16-річного віку — довідка, що видається матері або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну). «Посвідчення члена сім’ї загиблого» видається органами соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.
У разі коли особа, яка претендує на отримання державної цільової підтримки є неповнолітньою, заява подається особою, яка в установленому законом порядку представляє її інтереси.
Інформація щодо оздоровлення та відпочинку дітей учасників ООС
Дітям військовослужбовців (віком від 7 до 18 років), які мають статус учасника бойових дій, за місцем проживання їх сімей у першочерговому порядку надаються місця у дитячих оздоровчих таборах незалежно від форм власності. (на підставі п.4 ст.13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 № 734 «Про затвердження Порядку направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного бюджету» (зі змінами), дитина пільгової категорії має право на безоплатне та пільгове забезпечення за рахунок коштів державного бюджету путівкою до дитячого закладу оздоровлення один раз на рік за умови, що така путівка не надавалась їй у поточному році за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Закупівлю та розподіл путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку у розрізі адміністративно-територіальних одиниць здійснюють місцеві органи виконавчої влади.
Користування пільгами можливе тільки при наявності посвідчення учасника бойових дій.