3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.
 
Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.
 
Проведення Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя. Це день підведення підсумків зробленого, аналіз фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.
 

 
Відзначаючи Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства. Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.
 

Як спілкуватися з людиною з інвалідністю?

 
🔸Коректно звертайтесь до співрозмовника. У жодному разі не можна називати людину «інвалідом» чи «недієздатним». Єдина правильна характеристика — «людина з інвалідністю».
 
🔸Будьте терплячими. Не ігноруйте людей, яким важко говорити. Під час розмови підтримуйте зоровий контакт, звертайтесь до людини напряму. Не забувайте дивитись прямо у вічі та говорити чітко з тими, у кого є проблеми зі слухом. Деякі люди, які не чують, читають по губах. Тому, коли розмовляєте з ними, треба стояти так, щоб обличчя було добре видно.
 
🔸Допомагайте, але тільки якщо людина цього потребує. Запитайте у який саме спосіб ви можете допомогти, щоб не створити ще більше проблем. Якщо вам відмовили, то не нав’язуйте свою допомогу й не ображайтесь.
 
🔸Припиніть стереотипно мислити. Люди з інвалідністю — повноправні громадяни, які мають змогу навчатись, працювати, вести активний спосіб життя. До людей з інвалідністю треба ставитись так само ввічливо та толерантно, як і до будь-кого іншого.
 
Джерело: nzl.theukrainians org
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.

Авторизація
*
*
Генерація паролю